Globetrotter Hostel

tanie noclegi w Centrum Warszawy

Zapraszamy serdecznie do wyjątkowego miejsca w Warszawie, w którym możecie znaleźć tanie pokoje w stolicy oraz spotkać mnóstwo interesujących osób pochodzących z całego świata.

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

Takie symbole jak ten znaleźć można nie tylko w Polsce. Wystarczy pojechać do Rygi czy też do Moskwy, aby zobaczyć, że podobnie skonstruowane materialne świadectwa sowieckich czasów mają się dobrze w wielu miejscach. Niemniej jednak w Polsce taki budynek jest tylko jeden. Pałac Kultury i Nauki w Warszawie ma tylu zwolenników, co przeciwników i jakkolwiek by go nie postrzegać: czy jako zabytek, czy jako rzecz, która wspomina niezbyt chlubną historię, prawda jest jedna. Bez wątpienia jest to budowla wyjątkowa, której należy się uwaga i odrobina refleksji.

PKiN powstał w latach 50, a konkretnie jego budowa zakończyła się w roku 1955. Co ciekawe, mimo że po tym czasie – zwłaszcza w ostatnich latach – powstało w Polsce wiele wieżowców i innych wysokich budynków, pozostał on najwyższym budynkiem w naszym kraju (licząc oczywiście ze szczytem wieży). Pałac mierzy 237 metrów i widać go z bardzo daleka. Przyjeżdżając do Warszawy, nie trzeba go daleko szukać. Wystarczy wyjść z głównego dworca kolejowego na zewnątrz. PKiN stoi tuż obok, przy Placu Defilad. Co takiego mieści się obecnie w tym budynku? Z jednej strony instytucje prywatne, które wykorzystują przestrzeń biurową – a ta ze względu na ilość kondygnacji jest całkiem spora. Z drugiej strony – na jego terenie odbywa się wiele interesujących imprez, takich jak koncerty światowej sławy gwiazd, przedstawienia, różnorakie targi, konferencje międzynarodowe, wystawy czy szkolenia. Na terenie Pałacu znajdują się również obiekty sportowe, takie jak lodowisko czy boiska. 

Warszawa z innej perspektywy:

Jedną z największych atrakcji jest bez wątpienia możliwość wjechania na najwyższe piętro PKiN, czyli na tak zwaną XXX-tkę – to taras widokowy, z którego roztacza się widok na całą Warszawę. W ciągu roku jest on otwarty do zapadnięcia zmroku, latem dłużej – również po zmierzchu. Chętni do tego, aby poznać PKiN dokładniej, z przewodnikiem, mogą zdecydować się na jedną z licznych wycieczek oferowanych turystom przez różnego rodzaju biura i pilotów indywidualnych. Wszystkie informacje na temat możliwości wynajęcia przewodnika, jak również imprez, które odbywają się na terenie Pałacu, dostępne są na internetowej stronie PKiN

Globetrotter Hostel - tanie noclegi w Warszawie