Globetrotter Hostel

tanie noclegi w Centrum Warszawy

Zapraszamy serdecznie do wyjątkowego miejsca w Warszawie, w którym możecie znaleźć tanie pokoje w stolicy oraz spotkać mnóstwo interesujących osób pochodzących z całego świata.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum mieści się w dawnej Elektrowni Tramwajów Miejskich w Warszawie na Woli. Jest wyrazem hołdu warszawiaków wobec tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę. Ekspozycja przedstawia walkę i codzienność powstania na tle okupacji, poprzez ukazanie złożonej sytuacji międzynarodowej, aż po powojenny terror komunistyczny i losy powstańców w PRL. Wizyta w muzeum Powstania Warszawskiego to niezwykłe przeżycie. W niepowtarzalny sposób zaprojektowana ekspozycja muzealna oddziałuje obrazem, światłem i dźwiękiem. Aranżacja wnętrza i wykorzystanie efektów multimedialnych przybliżają powstańczą rzeczywistość.

Głównymi elementami wystawy są zdjęcia w wielkich formatach, monitory i komputery. Wytyczona trasa przedstawia chronologię wydarzeń i prowadzi przez poszczególne sale tematyczne. Zwiedzający poruszają się w scenerii sprzed sześćdziesięciu lat, chodzą po granitowym bruku wśród gruzów niszczonej Stolicy. Centralnym punktem drugiej części ekspozycji w hali z Liberatorem, jest replika samolotu Liberator B-24J w skali 1:1. Dopełnia ją część poświęcona alianckim zrzutom. W hali prezentowane są również wystawy czasowe, odbywają się konferencje, spotkania promocyjne, itp. W jej podziemiach znajduje się sala „Niemcy”, przedstawiająca Powstanie widziane oczami tych, przeciwko którym wybuchło. 

Godziny otwarcia:

- w poniedziałki, środy i piątki w godz. 08.00-18.00,
- w soboty i niedziele w godz. 10.00-18.00,
- w czwartki w godz. 08.00-20.00,
- we wtorki - nieczynne 

Lokalizacja & Kontakt

 MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
ul. Grzybowska 79, 00-844 Warszawa
 kontakt: tel.: +48 22 539 79 05, +48 22 539 79 06

Globetrotter Hostel - tanie noclegi w Warszawie